Výcvikové středisko psů Spojil

výchova & výcvik

Textové pole: Výcvik s instruktorem
na cvičišti:

po	15.00 - 19.00 
út	15.00 - 17.30
st	08.00 - 10.00
čt	15.00 - 19.00

Naše motto:

Nenarodili se do psí smečky, ale do světa lidí. Jsme za ně zodpovědní a musíme je naučit v tomto světě žít.

K9

VÝCVIKOVÝ AREÁL

Cvičiště je umístěno v hezkém prostředí obce Spojil, která těsně sousedí s pardubickým sídlištěm Dubina. Na ploše přes 15 000 m2 najdete rozmanité překážky – od klasických po atypické. Rozměry cvičiště jsou 80 x 200 m a celá plocha je oplocena. Ze dvou stran je cvičiště obklopeno lesem a ze zbývajících dvou pastvinami.


 

POSLUŠNOST – CO A JAK

Se psem cvičí vždy majitel. Pokud jde o psa rodinného, je nejlepší, když se na cvičišti vystřídají všichni členové rodiny. Tak se každý naučí jak se psem zacházet, aby mu pes rozuměl.

S majitelem vždy nejprve pohovořím a zjistím jaké jsou jeho představy o tom, co by měl jeho pejsek umět a jakou funkci má plnit. Výchova psa rodinného, hlídacího nebo asistenčního je velmi rozdílná.

V rámci poslušnosti cvičíme:

manipulace se psem

přivolání

chůze na vodítku

chůze u nohy

odložení

odložení v boxu

tolerance jiných psů

překonávání překážek

plavání, běh vedle jízdního kola

a další cviky dle potřeb a požadavků majitele a schopností jeho pejska.

To, co se učíme na cvičišti, trénujeme 1x týdně ve městě (centrum, sídliště, nádraží). Do výcviku se můžete zapojit během celého roku a v jakémkoliv věku psa. Po určité době má majitel dostatečné informace a zkušenosti k tomu, aby si mohl cvičit na cvičišti i sám. Proto dostane vlastní klíč od cvičiště a může si přijít zacvičit i mimo pravidelné hodiny. Samozřejmě je stále třeba účastnit se výcviku ve skupině pod dohledem instruktora.


 

SLUŽEBNÍ KYNOLOGIE

Spolupráce s městskou policií:

Vedu a organizuji výcvik psovodů a psů MP Pardubice, MP Lázně Bohdaneč a dalších měst a obcí. Pravidelně pořádám kurzy pro psovody a psy městských policií, které jsou zakončeny povinným přezkoušením psovodů a psů MP zkušebním komisařem.

Spolupráce s hlídacími agenturami a ostrahami podniků:

Provádím také výcvik psů pro strážní službu mimo policii. Provádím pravidelné aktivizace. Tento výcvik je individuální a vždy na základě osobní dohody.

« hlavní strana